Módní trendy brýlí – 2019

2426

Nejžhavější módní trendy slunečních brýlí pro jaro a léto 2019

Módní trendy světa slunečních brýlí se v období jara a léta 2018 nesly ve znamení minimalismu. Často jsme tak narazili na ultratenké brýle ve stylu Matrixu, které však znamenaly také ultra nízkou ochranu očí před slunečními paprsky. Sezona 2019 ale směřuje k opačnému extrému: letí totiž velké „oversized“ modely brýlí.  

Sluneční paprsky nám po dlouhých zimních měsících opět začínají lechtat tváře a to je ten správný čas myslet na vhodnou UV ochranu. Sluneční brýle však mohou být funkční i trendy zároveň. Podívejte se s námi na prohlídková mola a dopřejte si módní vychytávky, které perfektně doladí váš outfit a zároveň dopřejí očím úlevu od slunce, kterou si zaslouží.

Jaro a léto 2019 na „oversized“ vlně

Tenoučké brýle, které zdobili oči mnoha bloggerů, trendsetterů a celebrit loňskou sezonu vystřídají letos super velké rozměry. Ať už se vám líbí sportovní styl brýlí, staré dobré retro, barevná skla a rámky nebo ulítáváte na motýlích brýlích, rozjeďte to ve velkém!

módní trendy - over size brýle

Nasaďte si štít v podobě štítových slunečních brýlí

Štítové sluneční brýle jsou „must have“ sezony 2019. Na rozdíl od ostatních brýlí je netvoří několik rámů, ale naopak pouze jedno sklo, které překrývá oči a také kořen nosu. Inspirované jsou snowboardisty a surfery – ti nosí podobné modely pro maximální UV ochranu před slunečními paprsky. Skla štítových brýlí bývají často barevné, designeři však letos představili i mnoho černým modelů. Je pouze na vás, zda ty své doladíte do sportovního stylu nebo se spolehnete na klasiku. Určitě však mějte štítové brýle letos po ruce.

Sportovní brýle nejenom na lyže, ale i ke kostýmku

Módu, která zároveň chrání naše oči, si necháme líbit. Sportovní sluneční brýle jsou totiž nejenom lehké, pohodlné a odolné. Poskytují navíc i prvotřídní ochranu před větrem, deštěm i slunečním zářením. Letos se sportovním stylem brýlí nic nezkazíte, ať už si užíváte cyklovýlet nebo se chystáte do divadla či na svatbu.

Kočičí pohled je šik

Sluneční brýle v kočičích tvarech zvýrazňují lícní kosti, prodlužují obličej a dodávají mu hloubku. Na prohlídkových molech letos vedly jejich větší a tmavší varianty, nic však nezkazíte ani barevnějšími modely. V kombinaci se sportovně-elegantním outfitem, výraznými náušnicemi a sexy rtěnkou se s nimi stanete královnou každé zahradní party.

módní trendy - kočičí pohled

Motýlí sluneční brýle prostě letí

Motýlí vzory i formy se perfektně hodí pro letošní jaro a nosit je můžete úplně všude! Trend motýlích brýlí je s námi již několik let, ale letos nabírá o něco více na extravagantnosti. Pokud je futuristický vzhled to, co vás baví a rádi vynikáte v davu, v tomto trendu se zcela zaručeně najdete!

Obroučky s potiskem, šperky nebo aplikacemi

S extravagantními brýlemi zazáříte všude, kam přijdete. Módní designéři si pro nás letos nachystali nejenom obroučky s barevnými potisky, ale také ozdoby, díky kterým už nebudete potřebovat žádné další šperky. Nebojte se experimentovat s kameny, červenými rámy nebo do očí bijícími vzory. K funkční ochraně tak získáte nádech jedinečnosti a sebejistoty.

Brýle by měly být stylové, ale nezapomeňte je sladit i ke svému obličejijak vybrat brýle podle tvaru obličeje

Trendy nám určují směr, kterým se máme vydat, rozhodně je však při výběru slunečních brýlí neberte jako alfu a omegu. Všeobecně totiž platí, že i když nosíte ultramoderní brýle, které se nehodí typu vašeho obličeje, nebo mu zcela velikostně nesedí, výsledný může zklamat. Vezměte proto v úvahu i tyto základní zásady pro jednotlivé tvary obličejů:

  • Máte hranatý obličej – perfektně vám sedne kočičí nebo motýlí styl brýlí, který vyváží výraznější rysy. Nebraňte se ale ani leteckým či oválným brýlím. Jsou totiž pořád trendy.
  • Máte oválný obličej – sednou vám téměř každé sluneční brýle. Ty s jemným trojúhelníkovým tvarem však zvýrazní lícní kosti a dodají tváři příjemné vertikální linie.
  • Máte kulatý obličej – sáhněte po horizontálních geometrických tvarech brýlí. Krásně prodlouží a zeštíhlí váš obličej zatímco získáte elegantní křivky.
  • Máte srdcovitý obličej – perfektně se vám budou hodit výraznější nebo světlejší rámy brýlí, které dodají vašemu obličeji ty správné proporce. Zkuste například červenou barvu, která je letos opravdu „in“.

 

autor článku: Ľubomíra Beníšková | foto: shutterstock