K čemu je obočí a řasy?

4844

Obočí a řasy-ochranná hradba Vašich očí 

Věděli jste, že naše řasyobočí nemají jen estetickou úlohu? Kromě toho, že nám pomáhají vyjádřit emoce a odlišovat se od ostatních, mají důležitou ochrannou úlohu pro naše oči. jejich správná funkce má velký vliv na zdraví našich očí. 

Obočí – Emoce a funkčnost dohromady

Způsob, jakým je obočí tvarováno, kdy jednotlivé chloupky rostou do tvaru klenby, má svůj význam. Je totiž tvarováno přesně tak aby zamezilo pronikání potu a vlhkosti do našich očí. Ať už se potíte v posilovně nebo zmoknete na horské túře, naše obočí odvádí pot a dešťové kapky do stran obličeje a chrání tak oko. Určitě se Vám už někdy stalo, že se Vám kapičky potu dostaly do oka a víte tedy, že to není nic příjemného, nehledě na to, že takovéto podráždění oka, může mít za následek daleko vážnější zdravotní komplikace.

Zdravé a přirozené obočí odvádí pot po stranách oka

Důležité doporučení 

pokud se rozhodujete pro kosmetickou úpravu obočí, čím štíhlejší a řidší obočí totiž je, tím hůře plní tuto svou funkci.

Řasy – Flirtování a mnohem víc

že jsou řasy jednou z mnoha ženských zbraní, nemusíme dlouze vysvětlovat. Jejich funkce je však mnohem důležitější, slouží totiž jako bariéra proti vzdušným nečistotám a že jich tam při současném znečištění je opravdu hodně. Řasy brání naše oči před polétavým prachem, pískem a mechanickými nečistotami obecně. Když zavřeme oči, řasy je spolehlivě proti těmto nečistotám ochrání. Řasy jsou také velmi citlivé, podobně jako vousky koček. Pokud se jich něco dotkne okamžitě reflexně reagují mrknutím tak, aby zamezily nečistotám dostat se do oka. Fungují vlastně jako jakési bezpečnostní senzory, které dokáží včas identifikovat riziko a spustí okamžitý obranný reflex – mrknutí a zajišťují tak zdraví našich očí.

zdravé a přirozené řasy jsou důležité pro zdraví očí

Důležité doporučení určené zejména našim ženám

buďte opatrné při vytrhávání obočí ale zároveň také při jeho zahušťování a aplikaci umělých řas. Příroda nám nadělila přesně tak dlouhé a husté řasy, aby ochránili naše oči co nejlépe. Jakékoliv kosmetické vylepšování proto může mít za následek zhoršení jejich funkčnosti.

autor článku: Pavel Macenauer | zdroj: visionsource-iec.com | foto: shutterstock